rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - październik 2014


Premier Ewa Kopacz stała się szybko tak samo niewiarygodna jak jej poprzednik Donald Tusk. On mówił publicznie w Warszawie, że nie interesują go stanowiska w Brukseli, a równocześnie jeździł po całej Europie zabiegając o dostęp do „unijnego koryta" i gdy tylko nadarzyła się okazja, to zapomniał o deklarowanym patriotyzmie, podał cały swój rząd do dymisji i czmychnął do Belgii! Jego następczyni przed kamerami telewizji i przy blasku fleszy straszyła vetem w sprawie pakietu klimatycznego, ale gdy tylko została wezwana do raportu przez kanclerz Angelę Merkęl, to nie dość, że najpierw zupełnie pogubiła się na czerwonym dywanie, to zaraz potem zapomniała, że obiecała Polakom zawetować nowe wybryki biurokracji UE!

Zgoda na ograniczenie emisji CO2 aż o 40% do 2030roku oznacza wzrost cen energii elektrycznej w Polsce co najmniej o 40%, bo ktoś za tę amatorszczyznę negocjacyjną aktualnej Premier koalicji PO-PSL będzie musiał zapłacić!

Teraz telewizje prorządowe typu TVP1, TVP2, TVP-Info, Polsat, TVN itp. wciskają propagandową ciemnotę o rzekomym... „wielkim sukcesie Premier Ewy Kopacz". Czy dziennikarze tych wszystkich w/w nadawców uważają telewidzów za zwyczajnych idiotów, czy raczej tak jak jeden z ministrów za... frajerów, którzy kupią wszystko co im wciśnie do łba elegancko ubrana prezenterka, lub spiker z dyżurnym uśmiechem na twarzy???

Nie mówi się w mediach o tym, że Niemcy wymogły ulgi na emisję CO2 w przemyśle samochodowym! Nie mówi się o tym, że Francja załatwiła sobie bezkarność w składowaniu odpadów promieniotwórczych z jej kilkudziesięciu elektrowni atomowych! Ciekawe, że nikt w Unii Europejskiej nie walczy o ograniczenie promieniowania radioaktywnego, które jest o wiele bardziej niebezpieczne od CO2!!!

Nie mówi się o tym, że w ostatnich dniach Niemcy podpisały z Francją bilateralne porozumienie o wspieraniu wzajemnych inwestycji o wartości 100.000 000 000 euro! Każdy z tych krajów zobowiązał się do zaoszczędzenia 50.000 000 000 euro na rzecz sąsiada!

Zatem w październiku 2014roku powstała nowa Unia Niemiecko-Francuska wewnątrz UE! Przywódcy tej nowej Unii w Unii wezwali na dywanik Premier Ewę Kopacz, która natychmiast zgodziła się na redukcję emisji CO2 w Polsce o 40% do 2030 roku.

Propagowanie kłamstw, że takie zobowiązanie nie pociągnie za sobą podwyżki cen energii elektrycznej w Polsce jest prostacką próbą robienia ludziom wody z mózgu za pośrednictwem nie tylko telewizji, ale również innych mediów! Te podwyżki cen nie nastąpią od jutra, ani nawet w tym roku, ale jestem w 100% pewien, że jeżeli po wyborach parlamentarnych w 2015roku powstanie koalicja PO-PSL lub PO-SLD-PSL, to miesiąc po ewentualnym powołaniu nowego rządu Ewy Kopacz ceny energii elektrycznej wzrosną, lub wzrośnie podatek akcyzowy i VAT!

Być może niektórym czytelnikom się narażę, ale napiszę jak zwykle szczerze, kogo uważam za prawdziwego frajera.

W moim przekonaniu prawdziwymi frajerami staną się ci wyborcy, którzy mimo tylu skandali i afer, będą w przyszłości głosować na kandydatów PO, PSL, SLD lub na TR!

Każdy zwolennik PO, PSL, SLD i TR niech nowe przysłowie sobie kupi, że jak przed szkodą, tak po szkodzie...głupi!

Rajmund Pollak

2014-10-31 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Zanim upadło NRD i tuż przed wycofaniem Armii Czerwonej z Niemiec Wschodnich został podpisany tajny protokół między władzami ZSRR i RFN, w którym Niemcy zobowiązały się do dbania o rosyjskie interesy w całej Europie. Na mocy tego tajnego porozumienia został wykonany rurociąg pod Bałtykiem z Rosji do Niemiec z pominięciem Polski. Pochodząca z NRD obecna kanclerz Angela Merkel ostro protestowała przeciwko budowie w Polsce tarczy antyrakietowej, a potem gdy Putin zajął Krym, a separatyści rosyjscy wraz z FSB Rosji opanowali wschodnie tereny Ukrainy, to była aktywistka FDJ zablokowała tworzenie w Polsce większej bazy wojskowej USA.

Aż w końcu wybuchła bomba medialna! Wpływowe i dobrze poinformowane pismo „Der Spiegel" przekazało do publicznej wiadomości, że NATO nie jest przygotowane do wypełnienia sojuszniczych zobowiązań, bo.... Niemcy nie będą bronić ani Polski ani Krajów Bałtyckich!

Takie oświadczenie brzmi jak zachęta dla Putina do ataku na Polskę Litwę, Łotwę i Estonię!

Pamiętamy dobrze rok 1939, gdy Stalin czekał z agresją na II Rzeczpospolitą tak długo, aż miał pewność, że ani armia francuska, ani lotnictwo angielskie nie stanie w obronie Polski i dopiero gdy nasi sojusznicy nie utworzyli frontu zachodniego, to Armia Czerwona w dniu 17 września wbiła nóż w plecy walczącej przeciw hitlerowcom Polsce!

W 2014roku sytuacja zaczyna być podobna, choć tym razem pierwszą ofiarą rosyjskiej agresji jest Ukraina, a zagrożone są w pierwszym rzędzie Estonia i Łotwa, a zaraz potem Litwa i Polska. Zapewnienia Donalda Tuska o przyjaznym stosunku Angeli Merkel do naszego kraju pękły jak bańka mydlana we wrześniu 2014roku gdy antypolskie czasopismo „Der Spiegel" dokonało ekwilibrystycznej manipulacji medialnej w celu zachęcenia Rosji do ataku na Estonię, Łotwę, Litwę i Polskę.

Aby wyjaśnić całe zakłamanie tych niemieckich intryg przedstawiam poniżej tabelkę jaką opublikował antypolski szmatławiec:

Einsatzbereitschaft der Waffensysteme (Auszug)
WaffensystemGesamtbestandverfügbareinsatzbereit
Hubschrauber „Tiger"31*1010
Hubschrauber 9033*88
Hubschrauber „Sea King"21153
Hubschrauber „Sea Lynx"22184
Hubschrauber CH 53834316
Flugzeug „Eurofighter"1097442
Flugzeug „Tornado"896638
Korvette K130522
U-Boot U212411
Fregatten1187
Panzer „Marder"406280280
Panzer „Boxer"1807070
Gesamtbestand = alle angeschafften Einheiten
verfügbar = in Betrieb inkl. Systeme in Wartung/Instandsetzung
einsatzbereit = sofort für Einsatz/Übung/Ausbildung bereit

Co faktycznie wynika z tego zestawienia?

Niemcy posiadają obecnie:
1. 190 helikopterów, z których 41 jest gotowych do akcji.
2. 109 samolotów typu „Eurofighter", z których 42 jest gotowych do akcji
3. 89 samolotów typu „Tornado", z których 38 jest gotowych do akcji
4. 5 Korwet K 130, z których 2 są gotowe do akcji
5. 4 łodzie podwodne, z których 1 jest gotowa do akcji
6.11 fregat, z których 7 jest gotowych do akcji
7.586 czołgów, z których 350 jest gotowych do akcji.

Dodatkowo pod tą tabelką podkreślono, że: gotowość do akcji= natychmiastowo do użycia.

Formułowanie na takiej podstawie katastroficznego wniosku, że NATO nie jest przygotowane do akcji w ciągu 48 godzin jest bezczelną manipulacją, gdyż w czasie pokoju żadna armia na świecie nie utrzymuje w gotowości bojowej 100% posiadanego uzbrojenia!

Samolot gotowy do natychmiastowego użycia to taki, który w pełni uzbrojony, z pełnym bakiem paliwa stoi na pasie startowym! Jeżeli Budeswehra posiada w pełnej gotowości bojowej, przygotowane do natychmiastowego startu aż 80 samolotów ze 198 posiadanych, to wcale nie jest tak źle, bo wystarczy 24 godziny aby pozostałe myśliwce wyprowadzić z hangarów lub podziemnych schronów, dozbroić i napełnić paliwem.

Wiadomo, że żadna armia na świecie nie jest na tyle nierozsądna, aby wszystkie swoje samoloty wystawić na pasy startowe, bo wówczas wywiad satelitarny przeciwnika miałby gotowy namiar gdzie skierować rakiety ziemia-ziemia!

Helikopter gotowy do natychmiastowego użycia to taki, który w pełni uzbrojony z pełnym bakiem paliwa stoi gotowy do startu na lotnisku, na pokładzie okrętu, lub na poligonie! Zaciekawić powinien fakt, że aż ok.60% posiadanych przez Niemcy czołgów gotowych jest do natychmiastowej akcji, co w czasie pokoju jest doprawdy satysfakcjonujące, bo oznacza, że w ciągu 48 godzin aż 350 czołgów można byłoby w razie potrzeby dodatkowo bez przeszkód przemieścić pod Kaliningrad!

Zatem „der Spiegel" bezczelnie kłamie pisząc, że: " NATO nie jest przygotowane do wypełnienia zobowiązań sojuszniczych przez pierwsze 48 godzin!"

Ujawnienie przez Spiegel powyższych danych jest poza tym dużym ułatwieniem dla rosyjskiego wywiadu, który zaoszczędzi na płaceniu agentom FSB Putina za rozpoznanie jaki jest faktyczny poziom gotowości bojowej jednego z ważnych członków NATO! Polityczny wydźwięk tej publikacji antypolskiej gadzinówki jest wręcz katastrofalny, gdyż odsłania faktyczne oblicze obecnej polityki strategicznej RFN!

Dla naszych wojskowych zestawienie uzbrojenia Bundeswehry stanowi jeszcze jedno uzasadnienie do konieczności dozbrojenia Wojska Polskiego. Polska powinna posiadać co najmniej o jeden myśliwiec więcej niż Niemcy, co najmniej o jeden czołg więcej niż RFN, co najmniej o jeden helikopter więcej niż Bundeswehra i co najmniej o jedną łódź podwodną więcej oraz jedną fregatę więcej niż Bundesmarine!

Jeżeli sami się nie obronimy, to Niemcy tym bardziej nas nie obronią!

Rajmund Pollak

2014-10-26 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Skrajna arogancja wobec mieszkańców, a również brak logicznego myślenia charakteryzuje w tym roku większość prowadzonych inwestycji drogowych w Bielsku-Białej.

Kto policzy zmarnowane pieniądze kierowców stojących w niepotrzebnych korkach z powodu bezsensownie zaplanowanych objazdów?

Kto policzy straty środowiskowe z powodu nadmiernie spalanej ropy i benzyny w wyniku niepotrzebnych dodatkowych postojów zawinionych przez drogowców?

Brakuje inwestorom zwykłego "pomyślunku"!

Ostatnim tego przykładem jest równoczesny remont oddanej nie tak dawno do użytku ulicy "Nad Potokiem" i ul. Piastowskiej!

Jeżeli remontowana jest droga, która była sztandarem propagandowym sukcesów "INWESTYCJI W BIELSKU_BIAŁEJ", to oznacza, że zmarnowane zostały pieniądze wydane na bubel drogowy!

Poza tym ul. Nad Potokiem jest równoległa do Piastowskiej i ktoś, kto chce ominąć korek na Piastowskiej wpada natychmiast w następny korek w Starym Bielsku!

Panowie drogowcy potrzebne wam są natychmiastowe korepetycje z podstaw logiki!

Sprawą powinien się natychmiast zainteresować Jego Wysokość Pełnomocnik d/s Drogowych naszego pięknego miasta.

Czy można się dziwić bryczce konnej, która uciekała Policji trafiając na obwodnicę, skoro Piastowska była zakorkowana, a w Starym Bielsku blokada, to co te biedne koniki miały do wyboru?

Rajmund Pollak

2014-10-22 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Tradycyjnie udostępniam mój blog dla patriotycznych inicjatyw dzielnego kapłana, który łączy przyjaźń Polaków i Ormian.

Rajmund Pollak

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=14&nid=9985

Apel patriotyczny

Ukraiński prezydent Petro Poroszenko dał w twarz narodowi polskiemu, ustanawiając dzień powstania zbrodniczej UPA świętem państwowym. Wierni mu propagandziści, także ci z Polski, próbują przy tym wmówić europejskiej opinii publicznej, że wybór daty 14 października to nie gloryfikacja morderców Polaków, Żydów, Ormian, Czechów i sprawiedliwych Ukraińców, ale - uwaga! - chęć oddania czci Matce Bożej. Tak jakby Europa była ślepa i nie widziała, że w tym dniu od lat ulicami ukraińskich miast przechodzą nie religijne procesje z ikonami, ale faszystowskie marsze z pochodniami i czerwono-czarnymi flagami oraz portretami Stepana Bandery, który organizował zabójstwo m.in. polskiego ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego.

Przeciwko takim działaniom Petro Poroszenki i jego popleczników Rodziny Pomordowanych przez UPA i SS Galizien, wsparte przez środowiska kresowe i patriotyczne, rozpoczynają ogólnopolską akcję protestacyjną. Jej kulminacją będą protesty w czwartek 23 października o godz. 17.00, w ramach który m.in. pikietowane będą ukraińskie placówki dyplomatyczne.

Informacje będą systematycznie podawana na patriotycznych portalach internetowych oraz pod linkiem

https://www.facebook.com/events/793631067361156/?context=create&previousaction=create&source=49&sid_create=826349475

Rozpowszechnij i przyjdź!

2014-10-16 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Mamy funkcjonujkącą już obwodnicę, a zatem całkiem realne byłoby przywrócenie linii tramwajowej nr1 z dworca PKP do Cygańskiego Lasu oraz linii tramwajowej nr2 od dworca PKS do Wapienicy!

Argument, że tramwaje zakorkowałyby miasto przegrywa z realiami na przykład Krakowa, gdzie po jeszcze bardziej niż u nas wąskich ulicach kursują tramwaje.

Można wziąć przykład z Krakowa i zamknąć dla ruchu samochodów z rejestracjami spoza Bielska-Białej tę część miasta, gdzie będą kursowały tramwaje.

Do Szczyrku i Wisły niech Ślązacy sobie jeżdżą obwodnicą, do Żywca też, a do Cieszyna także można minąć stolicę Podbeskidzia bokiem.

Tramwaje uczyniłyby miasto Bielsko-Biała jeszcze większą atrakcją turystyczną, a powietrze byłoby faktycznie górskie.

Rajmund Pollak

2014-10-14 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 532977
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała